Laddar

Fotbollsguiden – 24 september: 53 lokala matcher

Sugen på att gå på lite fotboll i dag? I helgen spelas det hundratals matcher både på senior och ungdomsnivå. 24Blekinge har satt ihop en guide med samtliga lokala matcher.

delningar

U17 Div.1 Södra Götaland 15:00 FK Karlskrona – IFK Berga, Rosenholm

Div 4 herrar 14:00 Listerby IK – Olofströms IF, Åsavallen

Div 5 Herrar 16:00 Märserums IF – Asarums IF FK U, Märserums IP

Div. 6 Herrar A 15:00 Hasslö GoIF – Ramdala IF, Skärgårdsvallen 15:00 Johannishus SK – Hällaryds FF, Rydsplanen 15:00 Sillhövda AIK – Belganet-Hallabro IF, Bredasjön

Div. 6 Herrar B 12:00 Bj/Pukaviks IF – Fridlevstad GoIF, Pukaviks IP 12:00 FC Iliria – Gränums IF 12:00 Fjärdsjömåla AIF – Rödeby AIF, Fjärdsjömåla IP 12:00 Vilshults IF – Blåningsmåla IF/Eringsboda SK, Åvallen

Reserv Östra 15:00 Kristianopels GoIF – Nättraby GoIF, Fågelmara IP

Reserv Västra 15:00 BK Union – Mörrums GoIS FK, Brunnsängen IP 16:00 Vilshults IF – Hoby GIF, Åvallen

Damsjuan 11:00 Karlskrona FF – Vissefjärda GoIF, Hästö IP 17:00 Bodabruk GoIF – Hoby GIF

P15-17 Kompisligan Div 2 Väst 14:00 Olofströms IF – Jämshögs IF, Lilla Holje 16:00 Saxemara IF – SgIF/SGB United, Hejan Saxemara

P15-17 Kompisligan Div 2 Öst 18:00 Ramdala IF – Nättraby/Hasslö, Säbyvallen 18:00 Rödeby AIF – FK Karlskrona 3, Åvallen

P15-17 Kompisligan Div. 1 Höst 14:00 Lyckå FF – IFK Karlshamn, Åvallen 2

P14 Kompisligan Gul (9) Höst 12:00 Asarums IF FK 3 – Sölvesborgs GoIF 2, Marieborg 17:00 Kristianopels GoIF – BK Union, Fågelmara IP 18:00 Mjällby AIF 2 – Jämshögs IF, Strandvallen

P14 Kompisligan Vit (11) Höst 15:00 Nättraby GoIF 1 – IFK Karlshamn 1, Nättraby IP

P14 Kompisligan Grön (11) Höst 11:00 Olofströms IF 2 – Saxemara IF 2, Lilla Holje

P12 Kompisligan Vit Höst 11:00 Kallinge SK – Jämshögs IF 1, Jernvallen 16:00 Lyckå FF 2 – IFK Karlshamn, Lyckåvallen

P12 Kompisligan Grön Höst 12:00 FK Karlskrona – Sölvesborgs GoIF, Lyckåvallen

P12 Kompisligan Gul Höst Sillhövda AIK – Bj/Pukaviks IF, Bredasjön 10:00 Asarums IF FK 2 – AIK Atlas, Marieborg

P11 Kompisligan Blå Höst AIK Atlas – Olofströms IF 1, Havsvallen 10:30 Hoby GIF – Jämjö GoIF 1, Bräknevallen 12:30 BK Union – Nättraby GoIF, Brunnsängen IP

P11 Kompisligan Grön Höst 10:00 Rödeby AIF 3 – IFK Karlshamn 1, Åvallen 12:30 Mörrums GoIS FK – Jämjö GoIF 2, Laxvallen IP 18:00 Rödeby AIF – Hasslö GoIF

P11 Kompisligan Vit Höst 10:00 Mjällby AIF 2 – Nättraby GoIF 1, Strandvallen 12:00 Rödeby AIF 2 – Ronneby BK, Åvallen 14:00 Sölvesborgs GoIF – Ramdala IF, Svarta Led

F16 Kompisligan Höst 11:00 Kristianopels GoIF (9) – FK Karlskrona, Fågelmara IP 16:00 Jämshögs IF – IFK Karlshamn, Motorpavallen 17:00 Listerby IK – Olofströms IF/BK Union (9), Åsavallen 17:00 Rödeby AIF – Rödeby AIF 1, Åvallen

F14 Kompisligan Höst 12:00 Jämjö GoIF (9) – Ramdala IF (9), Jämjö IP 14:00 FK Karlskrona 1 (9) – IFK Karlshamn, Lyckåvallen 14:00 Hoby GIF (9) – Belganet-Hallabro IF

F12 Kompisligan Höst 10:00 Ramdala IF 2 – Ramdala IF 1, Säbyvallen 14:00 FK Karlskrona – Olofströms IF/BK Union 2, Lyckåvallen

Div 2 Sydöstra Götaland Dam 15:00 Karlskrona FF – Lindsdals IF, Hästö IP 17:00 Kalmar Södra IF – Glömminge IF, Skyttis

Div 3 Södra Dam 17:00 Asarums IF FK B – Madesjö IF, Laxvallen 1 17:00 Nättraby GoIF B – Team Södermöre B, Nättraby IP 17:00 SGIF/Lörby IF U – Växjö BK B, Svarta Led

Relaterade artiklar