Laddar

Fotbollsguiden – 23 september: 31 lokala matcher

Sugen på att gå på lite fotboll i dag? I helgen spelas det hundratals matcher både på senior och ungdomsnivå. 24Blekinge har satt ihop en guide med samtliga lokala matcher.

delningar

Div 1 Södra, herrar 16:00 FK Karlskrona–Utsiktens BK, Västra Mark IP

Div 3 Sydöstra Götaland, herrar 15:00 IFK Karlshamn–Saxemara IF, Vägga IP 1 15:00 Ronneby BK–IFÖ Bromölla IF, Jernvallen 15:00 Sölvesborgs GoIF–Kalmar AIK FK, Svarta Led

Div 1 Södra Götaland, damer 13:00 Lörby IF–Asarums IF FK, Lörby Park

Div 4 herrar 13:00 Nättraby GoIF–Jämjö GoIF, Nättraby IP 14:00 Hörvikens IF–Hällaryds IF, Gröna Vallen 14:00 Lyckå FF–Högadals IS, Lyckåvallen

Div 5 Herrar 13:00 FK Sölvesborg United–Kristianopels GoIF, Ringaslätt 14:00 AIK Atlas–IF Trion, Havsvallen 14:00 BK Union–FK Karlshamn United, Brunnsängen IP 14:00 Hoby GIF–Backaryd SK, Bräknevallen

P14 Kompisligan Blå (9) Höst 10:00 FK Karlskrona 4–Jämjö GoIF, Lyckåvallen

P14 Kompisligan Gul (9) Höst 10:00 Nättraby GoIF 3–Mörrum/Pukavik, Nättraby IP 1 11:00 Hoby GIF–FK Karlskrona 5, Bräknevallen

P14 Kompisligan Grön (11) Höst 10:30 Rödeby AIF 1–Asarums IF FK 2, Åvallen 11:00 IFK Karlshamn–Kallinge SK, Vägga IP 11:00 Saxemara IF 2–Rödeby AIF 2, Hejan Saxemara

P12 Kompisligan Vit Höst 10:00 Asarums IF FK 1–Saxemara IF, Asarums IP

P12 Kompisligan Grön Höst 11:00 Hasslö GoIF–Jämjö GoIF, Skärgårdsvallen

P12 Kompisligan Gul Höst 12:15 Lyckå FF 3–Mjällby AIF, Lyckåvallen

P11 Kompisligan Blå Höst 10:00 Listerby IK–FK Karlskrona 1, Åsavallen

P11 Kompisligan Grön Höst 11:00 Olofströms IF 2–Kallinge SK, Holjeskolan

P11 Kompisligan Vit Höst 13:00 Jämshögs IF–Saxemara IF, Motorpavallen

F14 Kompisligan Höst 10:30 Sölvesborg/Lörby (9)–FK Karlskrona 2 (9), Svarta Led

F12 Kompisligan Höst 11:00 Rödeby AIF–Listerby IK, Åvallen

Div 2 Sydöstra Götaland Dam 13:00 Runsten/Möckleby IF–IFK Karlshamn, Runvallen 15:00 Team Södermöre–Kristianopels GoIF, Tvärskogs IP 16:00 Nättraby GoIF–Ronneby BK, Nättraby IP

Div 4 Blekinge Dam 12:00 Ronneby BK U (9-m)–Rödeby AIF, Jernvallen 14:00 Ramdala IF U (9-m)–Listerby IK, Säbyvallen

Relaterade artiklar