Laddar

Fotbollsguiden – 10 september: I dag spelas 46 lokala matcher

Sugen på att gå på lite fotboll i dag? I helgen spelas det hundratals matcher både på senior och ungdomsnivå. 24Blekinge har satt ihop en guide med samtliga lokala matcher.

delningar

Förutom de lokala matcherna spelas även Oddevold–Mjällby i herrarnas Division 3 Sydöstra Götaland på Araby Park Arena med matchstart klockan 15.00.

U19 Div.1 Södra Götaland 15:00 FK Karlskrona–Örgryte IS FF, Västra Mark IP

Div 4 herrar 14:00 Sölve BK–Olofströms IF, Svarta Led

Div. 6 Herrar B 17:00 Fridlevstad GoIF–Fjärdsjömåla AIF, Skogsvallen 17:00 Rödeby AIF–FC Iliria

Reserv Östra 13:00 IF Trion–Kristianopels GoIF, Spjutsbygds IP 16:00 Backaryd SK–Johannishus SK, Vitavallen 17:00 Nättraby GoIF–Sillhövda AIK, Nättraby IP

Reserv Västra 14:00 Mörrums GoIS FK–Vilshults IF, Laxvallen IP 15:00 Belganet-Hallabro IF–BK Union, Björkvallen 16:00 Hoby GIF–Saxemara IF, Bräknevallen

Reserv 21 matcher 13:00 Hörvikens IF–Ronneby BK, Gröna Vallen

Damsjuan 17:00 Bodabruk GoIF–Rödeby AIF

P15-17 Kompisligan Div 2 Väst 17:00 Mjällby AIF 2–Jämshögs IF, Strandvallen 17:00 SgIF/SGB United–Olofströms IF, Svarta Led

P15-17 Kompisligan Div 2 Öst 11:00 Nättraby/Hasslö–FK Karlskrona 3, Nättraby IP 17:00 Ramdala IF–Kallinge SK, Säbyvallen 18:00 Jämjö GoIF 1–Rödeby AIF, Jämjö IP

P14 Kompisligan Blå (9) Höst 15:00 Rödeby AIF 2–FK Karlskrona 3

P14 Kompisligan Gul (9) Höst 13:00 Nättraby GoIF 3–Mjällby AIF 2, Nättraby IP 1

P14 Kompisligan Vit (11) Höst 11:00 IFK Karlshamn 1–FK Karlskrona 2, Vägga IP 15:00 Nättraby GoIF 1–FK Karlskrona 1, Nättraby IP

P14 Kompisligan Grön (11) Höst 11:00 Olofströms IF 2–Kallinge SK, Lilla Holje 14:00 Saxemara IF–Rödeby AIF 1, Hejan Saxemara

P12 Kompisligan Vit Höst 10:00 Asarums IF FK 1–Mörrums GoIS FK 1, Asarums IP 13:00 Jämshögs IF 1–IFK Karlshamn 17:30 Rödeby AIF–Lyckå FF 2

P12 Kompisligan Grön Höst 17:00 Hasslö GoIF–FK Karlskrona, Skärgårdsvallen

P12 Kompisligan Gul Höst 16:00 AIK Atlas–Bj/Pukaviks IF, Havsvallen

P11 Kompisligan Blå Höst FK Karlskrona 5–FK Karlskrona 1, Lyckåvallen

P11 Kompisligan Grön Höst 11:00 Olofströms IF 2–Mörrums GoIS FK, Holjeskolan 13:30 FK Karlskrona 2–IFK Karlshamn 1, Lyckåvallen 18:00 Rödeby AIF–Kallinge SK

P11 Kompisligan Vit Höst 10:00 Mjällby AIF 2–Ronneby BK, Strandvallen 11:00 Jämshögs IF–Ramdala IF, Motorpavallen 12:00 FK Karlskrona 4–Nättraby GoIF 1, Lyckåvallen

F16 Kompisligan Höst 16:30 Olofströms IF/BK Union (9)–Rödeby AIF 1, Brunnsängen IP A-plan

F14 Kompisligan Höst 13:00 FK Karlskrona 1 (9)–Sölvesborg/Lörby (9), Lyckåvallen 17:00 IFK Karlshamn–Rödeby AIF, Vägga IP 18:30 Jämjö GoIF (9)–Ronneby BK, Jämjö IP

F12 Kompisligan Höst 11:00 Nättraby/Hasslö–Ramdala IF 1, Skärgårdsvallen 15:00 FK Karlskrona–Rödeby AIF, Lyckåvallen 17:00 Ramdala IF 2–Listerby IK, Säbyvallen

Div 2 Sydöstra Götaland Dam 15:00 IFK Karlshamn–Lindsdals IF, Vägga IP 1

Div 3 Södra Dam 15:00 Asarums IF FK B–Smedby BoIK, Asarums IP 16:00 SGIF/Lörby IF U–Kallinge SK, Lörby Park

Div 4 Blekinge Dam 12:00 Listerby IK–FK Karlskrona/KFF U, Åsavallen