Laddar

Fotbollsguiden – 1 oktober: 40 lokala matcher

Sugen på att gå på lite fotboll i dag? I helgen spelas det hundratals matcher både på senior och ungdomsnivå. 24Blekinge har satt ihop en guide med samtliga lokala matcher.

delningar

Div 1 Södra, herrar 15:00 Mjällby AIF–Assyriska BK, Strandvallen

Div 3 Sydöstra Götaland, herrar 14:00 Saxemara IF–Sölvesborgs GoIF, Hejan Saxemara

Div 1 Södra Götaland, damer 14:00 Asarums IF FK–Glimåkra IF, Asarums IP A-plan

Div 5 Herrar 14:00 Asarums IF FK U–AIK Atlas, Asarums IP konstgräs 14:00 Backaryd SK–Märserums IF, Vitavallen 14:00 FK Karlshamn United–Hoby GIF, Marieborg 14:00 IF Trion–Kallinge SK, Spjutsbygds IP 14:00 Kristianopels GoIF–BK Union, Fågelmara IP 14:00 Mörrums GoIS FK–FK Sölvesborg United, Laxvallen IP

Förkval div.5 omg.1 match 1 12:00 Sillhövda AIK–Bj/Pukaviks IF, Bredasjön

Förkval div.5 omg.1 match 2 12:00 Hasslö GoIF–Blåningsmåla IF/Eringsboda SK, Skärgårdsvallen

Reserv 21 matcher 15:00 Högadals IS–Sölve BK, Högadalsplanen

P15-17 Kompisligan Div 2 Väst 15:00 Jämshögs IF–Saxemara IF, Motorpavallen 17:00 SgIF/SGB United–Mörrum/Pukavik, Svarta Led

P15-17 Kompisligan Div 2 Öst 15:00 Nättraby/Hasslö–Rödeby AIF, Nättraby IP 17:00 Jämjö GoIF 1–Ramdala IF, Jämjö IP

P14 Kompisligan Gul (9) Höst 11:30 Mjällby AIF 2–Kristianopels GoIF 17:00 Sölvesborgs GoIF 2–Nättraby GoIF 3, Svarta Led

P14 Kompisligan Vit (11) Höst 11:00 IFK Karlshamn 1–FK Karlskrona 2, Vägga IP

P14 Kompisligan Grön (11) Höst 11:00 Asarums IF FK 2–Olofströms IF 2, Asarums IP

P12 Kompisligan Vit Höst 11:00 Jämshögs IF 1–Lyckå FF 2 15:00 Sölvesborgs GoIF 2–Asarums IF FK 1, Svarta Led

P12 Kompisligan Grön Höst 10:30 Jämjö GoIF–Sölvesborgs GoIF, Jämjö IP 16:00 Lyckå FF 1–FK Karlskrona, Lyckåvallen

P12 Kompisligan Gul Höst 10:00 Mörrums GoIS FK 2–Högadals IS, Laxvallen IP 16:00 Asarums IF FK 2–Sillhövda AIK

P11 Kompisligan Blå Höst 11:00 Olofströms IF 1–Listerby IK, Lilla Holje 13:00 Nättraby GoIF–Hoby GIF, Nättraby IP 14:30 FK Karlskrona 5–AIK Atlas, Lyckåvallen

P11 Kompisligan Grön Höst 11:00 Kallinge SK–Mörrums GoIS FK, Jernvallen 13:00 FK Karlskrona 2–Rödeby AIF, Lyckåvallen

P11 Kompisligan Vit Höst 10:00 Saxemara IF–Mjällby AIF 2, Hejan Saxemara 13:00 FK Karlskrona 4–Jämshögs IF, Lyckåvallen

F16 Kompisligan Höst 15:00 FK Karlskrona–Olofströms IF/BK Union (9), Hästö IP 1 17:00 Rödeby AIF 1–Jämshögs IF, Åvallen

F14 Kompisligan Höst 14:00 Belganet-Hallabro IF–Rödeby AIF, Björkvallen 14:00 Ramdala IF (9)–Sölvesborg/Lörby (9), Säbyvallen 16:00 Asarums IF FK (9)–FK Karlskrona 2 (9), Asarums IP

F12 Kompisligan Höst 11:00 Nättraby/Hasslö–Olofströms IF/BK Union 1, Nättraby IP

Div 2 Sydöstra Götaland Dam 17:00 Lindsdals IF–Kristianopels GoIF, Fjölebro IP

Relaterade artiklar